Koszyk: 0 produktów

Wyszukaj po:

Strefa wiedzy

/files/photo/jerzy zieba.jpg
Niezależna telewizja - Jerzy Zięba

Ukryte terapie, cz. 1 - Jerzy Zięba - 15.07.201...

Kuracja Oczyszczająca

Kuracja Oczyszczająca

 

KURACJA OCZYSZCZAJĄCA

 

Organizm człowieka stanowi najwspanialszy, samoregulujący się układ, który dąży do utrzymania stanu równowagi czyli zdrowia .

Współczesny, cywilizowany człowiek odszedł daleko od Praw Natury. "Ulepszył pokarm" poprzez rafinację, dodatki chemiczne czy denaturację, pozbawiając go wartości biologicznie odżywczych.

Chcąc wrócić na ścieżkę zdrowia, musimy się oczyszczać. Największym problemem jest obecność pasożytów, ponieważ przewód pokarmowy współczesnego człowieka nie potrafi się przed nimi bronić.

Jednym z najistotniejszych czynników mających wpływ na funkcjonowanie organizmu jest żywienie. W zależności od przyjętego modelu żywienia można wywołać chorobę albo przywrócić zdrowie. Jedzenie powinno być lekiem, a nie toksyną. W przewodzie pokarmowym powinno być prawidłowe pH dla rozwoju i życia naszej naturalnej flory bakteryjnej, a u większości problemy trawienne zaczynają się już w żołądku.

"ŚMIERC ZACZYNA SIĘ W JELITACH" ten cytat jest ostatnio bardzo popularny.

 

1) Najpierw należy się odrobaczyć - tu większość z Państwa powie: nie mam pasożytów, ponieważ wyniki z kału czy testy enzymatyczne z krwi są w normie (ujemne).

Proszę zwrócić uwagę, że badania takie bywają bardzo często zawodne. Mogą wykryć obecność pasożytów tylko w 50 % przypadków, a nawet rzadziej.

Ważne są objawy:

 • zmęczenie,
 • depresja,
 • prawie wszystkie alergie,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • cienie pod oczami,
 • zgrzytanie zębami w nocy,
 • bóle głowy,
 • bezsenność (...)

Większości problemów można się pozbyć. Należy się tylko regularnie oczyszczać - to takie proste, a tak niewielu chce to dla siebie zrobić.

Jednak oczyszczania organizmu nie można przeprowadzać bez wody, należy wypijać dziennie 1 litr wody z wyciągiem z sosny:

Koncentrat roślinny z pąków i igliwia sosny - kliknij tutaj.

A także należy wypijać dziennie 1 litr herbaty z gorzkiego melona:

Herbata z gorzkiego melona - kliknij tutaj.

Przez 1 miesiąc należy przyjmować SANACOR:

Jest to wyjątkowy preparat odrobaczający. Szczegółowe informacje na temat suplementu Sanacor znajdziesz tutaj.

 

2) Następnym etapem oczyszczania powinno być pozbycie się m.in. metali ciężkich, pestycydów, sztucznych barwników i osadów po lekach.

Najlepszym do tego preparatem jest CHITOSAN. Przyjmować należy go w drugim miesiącu, po kuracji SANACOREM.

Chitosan produkuje się z pancerzy czerwonych krabów , otrzymując oczyszczoną chitynę, podobną do fibryny ludzkiej. Jej część nierozpuszczalna wchodzi w błonę komórkową i przestrzenie międzykomórkowe. Część rozpuszczalna pełni funkcje oczyszczające.

Chitosan jest preparatem systemowym, oddziałuje na wszystkie organy, poprawiając stan wewnętrzny naszego organizmu. Po jego rozpuszczeniu się
w organizmie tworzy się powłoka , która absorbuje toksyny , ułatwiając organizmowi walkę z procesami chorobowymi.

Działanie chitosanu:

 • podwyższa pH działając zasadowo, podnosi aktywność limfocytów T powodując jednocześnie ich zwiększony rozwój, co wpływa na poprawę systemu immunologii,
 • wyprowadza z organizmu metale ciężkie i inne szkodliwe substancje: rtęć, kadm, ołów, molibden, benzen, nawozy sztuczne, antybiotyki, hormony, sterydy, znajdujące się w mieszankach dla zwierząt,
 • chroni jelita zatrzymując przenikanie toksyn z jelit do krwi,
 • przeciwdziała dysbakteriozie, poprawia perystaltykę jelit, oczyszczając ich kosmki i poprawiając trawienie,
 • neutralizuje skutki szkodliwego promieniowania,
 • znacznie poprawia funkcje wątroby i trzustki,
 • likwiduje zaparcia.

Dzieci powinny przyjmować 1 kaps. przed snem, należy popić ok. 200 ml ciepłej wody z 4 kroplami cytryny.

Dorośli 2-4 kapsułek, najlepiej między godziną 21:00 a 23:00. Należy popić szklanką ciepłej wody z 15 kroplami cytryny.

Tutaj również nie zapominamy o piciu 2 litrów wody z wyciągiem z sosny aby wszystkie składniki były prawidłowo dostarczane do organizmu, a także aby usuwane były toksyny!

W drugim miesiącu należy także wypijać 1 litr Herbaty z Ganodermy .

Herbata z ganodermy - kliknij tutaj.

 

3) Następny, 3 miesiąc, należy rozpocząć kuracją REPOVENEM:

 • bardzo skutecznie oczyszcza i regeneruje wątrobę, usuwa toksyny,
 • działa żółciopędnie, oczyszcza kanały żółciowe,
 • poprawia trawienie, wydzielanie soku żołądkowego, enzymów trzustki, likwiduje wzdęcia, odbijanie,
 • reguluje prawidłowy apetyt.

Niezmiernie ważne jest oczyszczenie wątroby właśnie na tym etapie, aby mogła prawidłowo spełniać swoją funkcję w naszym organizmie.

Jest ona organem odpowiedzialnym za prawidłową funkcję rozdzielania krwi (nawet wtedy, kiedy śpimy, nasza wątroba intensywnie pracuje).

Wątroba kontroluje: mięśnie, ścięgna, wiązadła, oczy, paznokcie, nerwy obwodowe i zewnętrzne narządy płciowe.

Przekazuje sercu odpowiednią jakościowo krew, w odpowiedniej ilości. Praca serca zależy od jakości i siły wątroby, natomiast tą siłę i jakość powodują prawidłowo pielęgnowane nerki, a to oznacza odpowiednią ilość wody.

Dobrze pracująca wątroba, to właściwa jakość umysłu i świadomości. Jakakolwiek nieprawidłowość w pracy wątroby zawsze wywołuje niezrównoważenie umysłowe, agresję, złość, podniecenie, nerwowość.

Właściwie pracująca wątroba to też dobra jakośc snu, gdy nie jest
w równowadze, sny są męczące.

Funkcje wątroby są zależne od ilości i jakości krwi. Za produkcję krwi odpowiedzialna jest śledziona, wytwarzająca płyny, na bazie których, wspólnie z nerkami i szpikiem, produkowana jest krew.

Istnieje wiele dolegliwości wątrobowych, których objawy są wszystkim dobrze znane. "Lecząc" się usuwamy ból, zapominając o przyczynie, która go wywołała. Sytuacje, które mogą wywołać rozregulowanie wątroby to nieodpowiednie pożywienie, negatywne emocje czy przemarznięcie.

W Medycynie Chińskiej "zimna" wątroba charakteryzuje się nietrzymaniem wiązadeł i ścięgien, występują problemy ze stale rozsuwającym się kręgosłupem, problemy ze wzrokiem, paznokciami, narządami płciowymi, tworzeniem się przepuklin. Konsekwencją długotrwale "zimnej" wątroby jest jej marskość, ale zawsze pierwszymi objawami są wzdęcia i niestrawność.

Zapalenie wątroby czyli żółtaczka, zawsze powstaje przy zimnej wątrobie, jednak w połączeniu z silnie wychłodzoną śledzioną, która jest najważniejszym organem układu odporności, ma szansę zagnieździć się na dobre.

Na tym etapie także nie zapominamy o piciu 2 litrów wody z wyciągiem z sosny. Na tym etapie należy także pić 1 litr Herbaty z Morwy Białej.

 

4) Kolejny 4 miesiąc oczyszczania to kuracja preparatem MycoDetox.

 

Po oczyszczeniu komórkowym, można zacząć właściwe odżywianie organizmu.

 

Autor: Ewa Szczęsny-Skoczeń